DSS: Vendim i rrezikshëm i KNSH për formim të televizionit vetëm në gjuhën shqipe

0

TVLugina
Partia Demokratike e Serbisë me vendosshmëri kundërshton privatizimin dhe shuarjen e medieve lokale që po ndodh në Serbi dhe e paralajmëron në vendimin e rrezikshëm të Këshillit Nacional të Shqiptarëve që të themeloj një Tv e cila emeton program vetëm në gjuhën shqipe. Sipas tyre, në Bujanoc me 34% popullatë serbe sipas ligjit të ri do të mbeten pa televizion lokal dhe radio stacion, ndërsa do të kenë radio televizionin e Këshillit Nacional të shqiptarëve, njofton DSS,/BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »