Dorëheqje nga BL e Tërrnocit

0

Arbër Pajaziti zv.Kryetari BL.Tërrnoc si dhe Hajredin Destani anëtarë i pleqësisë së BL-së kanë dhënë dorëheqje të parevokueshme nga të gjitha funksionet e Bashkësisë Lokale. Për vendimin e tyre Pajaziti dhe Destani e kanë njoftuar me shkrim kryesinë e BL-së. Arsyeja e largimit nga funksionet e BL-së të zv. Kryetarit dhe anëtarit të pleqësisë janë, mos bindjes së kërkesës të të larpërmendurve nga ana e Kryetarit të BL.Agim Halitit për mos largimin e disa punëtorëve nga Ndërmarrja për Ndërtim ku z.Haliti e mbanë edhe postin e Drejtorit.

DDDDDDDDDD

Arsyeja tjetër është se, shumica e të larguarve është nga fshatin Tërrnoc ku edhe në jemi pjesë e kësaj Bashkësie Lokale, thuhet ndër të tjerash në letrën e dorëheqjes./BujanociNet/     

deklarata  

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »