Ditët e Shqiptarëve në Bavari i ftuar kryetari i KKSH-së Jonuz Musliu (Video)

0

Jonuz Musliu sot ka nderuar Shqiptarët në Bavari në manifestimin “Ditët e Shqiptarëve në Bavari”.

Musliu për portalin BujanociNet tha se pasuria më e madhe kombëtare jan edhe kontributet e mërgimtarëve si gjat luftës ashtu edhe paraluftës në Kosovë, andaj Musliu ju falemderua të gjith mërgimtarëve për kontributin e tyre të dhënë për lirin e Shqiptarve.

Poashtu në këtë manifestim u festua dhe 25 vjetori i themelimit të “FC Kosova München” në Mynih të Gjermanis, ku Musliu u ftua nga presidenti i klubit Lulzim Maliqi që të nderoj sportistët e rinjë Shqiptarë, andaj Musliu i ftojë të rinjët Shqiptarë që në aktivitetet e tyre sportive të përfaqësojn kombin Shqiptarë edhe në Gjermani./BujanociNet/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »