Digjet një shtëpi në Bujanoc (Video/Foto)

0

Sot në orët e herëshme të mëngjesit është djegur një shtëpi në Bujanoc, në rrethana ende të pa qarta ka thënë pronari i shtëpies Ylber Ramushi.

Pronari i shtëpies Ylber Ramushi është me nevoja të veqanta, ai ka pohuar se shtëpia e tijë është djegur pothuajse tërësisht, Familjen Ramushi e ka vizituar imami i xhamisë së Bujanocit, Ulvi Fejzullahu ku ka njoftuar opinionin në profilin e tij personal në Facebook, për djegëjen e shtëpies dhe ka bër apelë tek qytetarët për ndihmë në ndërtimin e një shtëpie të re për familjen Ramushi.

Për fatë të mirë përpos dëmeve materiale, dëme në antarët e familjes nuk ka pasur, në këtë shtëpi ka jetuar Ylber Ramushi me nënën e tij, bashkëshorten dhe dy vajza./BujanociNet/


----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »