Digjet flamuri i Maqedonisë në Pejë (Video)
10:01 | 16 Maj 2015

Një grup i qytetarëve të Pejës kanë djegur flamurin e shtetit të Maqedonisë. Djegia ka ndodhur pas vrasjes së disa pjesëtarëve të ish-Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare. Macedonia Ndryshe, në përleshjen e armatosur që ka filluar në orët e para të mëngjesit të së shtunës në Lagjen e Trimave në Kumanovë, janë vrarë 10 persona nga grupi i armatosur dhe 8 policë. Kurse, në polici po mbahen 30 persona. Në mesin e të vrarëve janë edhe Beg Rizaj e Mirsad Ndrecaj, ish-luftëtarë të UÇK’së. http://www.dailymotion.com/video/x2qd7xo_digjet-flamuri-i-maqedonise_news?start=12
Françeska Jaçe