Dheu i Bardhe: Policia tek një serb gjen municion

0
Gjilan – Në pikën kufitare “Dheu i Bardhë” njësiti policor në hyrje të Republikës së Kosovës ka ndaluar për kontroll automjetin “Opel Kadet” me targa të përkohshme të RKS, që drejtohej nga i dyshuari mashkull serb.
Gjatë kontrollit kanë gjetur dhe konfiskuar dy pako municion të pushkës se gjuetisë të kalibrit. 12/70 (20 copë) dhe katër copë të të njëjti kalibër në xhepin e tij.

Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »