Dhëndri dhe nusja mposhtin të ftohtin në Tiranë (Video)
14:08 | 08 Janar 2017

Teksa të gjithë jemi veshur me rrobat më të trasha që kemi në dollap, ndërsa disa të tjerë që nuk kishin angazhime edhe janë izoluar në shtëpi, këta njerëz tek Astiri kanë sfiduar të ftohtin.

Banorët kanë dalë në ballkone dhe në dritare për të shijuar muzikën dhe spektaklin që është dhuruar në sheshin në fund të pallatit. Një dasmë në këto dita të ftohta është një sfidë e madhe për çiftin dhe të ftuarit, por dashuria dhe dëshira e madhe për të kurorëzuar këtë lidhje ka triumfuar mbi ngricat dhe temperaturat e ulëta.
Aurela Hoxha