Dhëmbët e dëmtuar nuk do të jenë më problem për ju

0

Por një zbulim i ri shkencor ka bërë që hulumtuesit të krijojnë një produkt natyral që ka dëshmuar në teste, se mund të riparojë smaltin dhe të trajtojë dëmtimet e dhëmbëve, njofton Klan Kosova.
Shkencëtarët në Universitetin e Washingtonit pretendojnë se përbërja mund të shtohet edhe në pasta të dhëmbëve dhe në gojë.
Dentistët sot e kanë mirëpritur produktin e ri si ‘premtues’, pasi smalti deri më sot nuk ishte në gjendje të rigjenerohet.

Powered by WPeMatico

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »