Dhe, Nobeli për Paqe shkon tek Malala Yousufzai

0

Dhe, Nobeli për Paqe shkon tek Malala Yousufzai

Komiteti pre pesë anëtarëve sot shpalli fituesin e Çmimit Nobel për Paqe.

Këtë çmim e fitoi Malala Yousufzai dhe Kailash Satyarthi.

LEXO PO ASHTU: Malala la pa fjalë moderatorin (Video)

Në përputhje me testamentin e Alfred Nobelit, ky është i vetmi çmim i cili është tërheq më së shumti vëmendjen e mediave, të spekulimeve, polemikave dhe debatit, e që nuk publikohet në Stokholm se po në Oslo, transmeton Telegrafi.

LEXO PO ASHTU: Rrëfimi i Malalas (Video)

Këtë vit për këtë çmim janë kandiduar 278 persona, që është një rekord i ri. Në mesin e tyre ishte edhe spiuni amerikan Edward Snowde dhe Papa Françesku. /Telegrafi/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »