Dështon seanca e V-të, tentativa e tretë

0

Seanca e V-të e Kuvendit Komunal Preshevë ka dështuar për të tretën herë me rradhë, në mungesë të kourumit. Shërbimi administrativ ka informuar këshilltarët se seanca e V-të është shtyer për 24.08.2017 ora 10.00.

Afati i fundit i mbajtjes së kësaj seance është dita e nesërme, përndryshe shpallen masat e përkohëshme dhe Komuna e Preshevës shkon në zgjedhje të parakohëshme lokale. Koalicioni qeverisës PVD, UDSH, BDL dhe Grupi i ndarë nga PDSH të kryesuar nga Ardita Sinani (PVD) është formuar me 10 mars të këtij viti.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »