Deputetja e Vetëvendosjes shëtitet me veturë me targa të Serbisë (Foto)

2

Lëvizja Vetëvendosje njihet si parti që kundërshton fuqishëm konsumimin e prodhimeve vendore, ashtu sikurse janë refuzues deri në fund për simbolet e Serbisë në Kosovë.

foto.php5

Madje, atyre iu pengon edhe vendosja e flamujve serb në lokalitetet me shumicë serbe, siç është Graçanica.

Por, ja që deputetja e tyre, Besa Baftija është parë duke u shëtitur me një veturë me targa të Serbisë.

Fotot janë siguruar nga Gazeta Express. Vetura luksoze, mban targa të Vranjës.

Dihet se targat e Vranjës i përdorin bashkatdhetarët tanë të Preshevës, Medvdegjës dhe Bujanocit, por s’e dimë çfarë mund ta lidh këtë deputete kosovare me këtë lokalitet.

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

2 Komente

  1. Nuk ka te bej me Bujanovc dhe Medvexh keto targa i ka Presheva dhe Vranja.. dihet mjaft mir se ne shqipetaret e Lugines jemi farefis me Kosoven kshtu qe sbon aspak ta injotoni ket deputete..

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com