Luan Rama Nënkryetari i LSI-së nga Shqipëria ngushllon familjen Musliu

0

Nënkryetari i LSI-së, njëherit edhe deputet në kuvendin e Shqipëri, Luan Rama ka ngushlluar familjarët e Jonuz Musliut.

Eshtë ndarë nga jeta Jonuz Musliu, Kryetar i Këshillit Kombëtar të shqiptarëve në Serbi, njëherësh edhe kryetar i asamblesë komunale të Bujanocit!.
Eshtë një humbje e madhe për familjen, të afërmit e tij, për miqtë, bashkëluftëtarët për çështjen kombëtare dhe gjithë faktorin politik shqiptar në Luginën e Preshevës!
Ju shpreh ngushëllimet dhe solidaritetin njerëzor bashkëshortes së tij dhe tre djemve; Fatlumit, Shqiprimit dhe Sarandit si dhe te gjithë shokëve e miqve të Jonuzit!
U prehsh në paqe Komandant Jonuzi!

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »