Demaçi kundër Daçiqit: Edhe Veriu edhe Lugina e jona

0
Veprimtari Adem Demaçi është kundër idesë së Ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçi, për shkëmbimin e Veriut të Kosovës me Kosovën Lindore.

Ai ka kritikuar këtë ide gajtë një prononcimi për Indeksonline, duke thënë se që të dy këto territore, i takojnë Kosovës.

“Unë mendoj që nuk është e drejt, sepse s’kemi ne mundësi me luajt me territore tona, se çka t’i japim territore tona. Ato territore janë tonat dhe herët ose vonë kanë me ju kthye atyre që u takojnë. Kështu që me Serbinë nuk mund të bëjmë tregti sepse dalim të humbur. Nuk mendoj se këto janë në interes të shqiptarëve. Edhe ato edhe këto, gjitha janë territore tona, çka me lypë na. Jep tonën e merr tonën”, tha Demaçi./Indeksonline/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »