DEMAÇI: I LUMTË EDI RAMËS!

0

20141110135106922620

Veprimtari i njohur i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, ka vlerësuar lartë vizitën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, në Beograd.

“Unë e kom ditë që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është një burrë shteti serioz dhe seriozitetin e vet e tregoj mas gjithë atyre që ndodhen në ndeshjen Shqipëri-Serbi, pranoj të shkoj dh eta vizitoj Serbinë. E kam ditë që Rama ka me fol fjalë të vërteta”, ka thënë Demaçi në një bisedë për Indeksonline.
Ai thotë se Serbia ka qenë shtet qetnik, dhe se Rama, ua tha fjalët e duhura dhe të vërteta.
“I lumtë Edi Ramës, vetëm në këtë mënyrë europës i tregohet se Serbia ka qenë shtet qetnik. Andaj, kjo është mirë të shkojmë në Serbi dhe të flasim fjalë të vërteta”, ka theksuar Demaçi.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »