Dejtorati për ndërtim fillon sanimin e gropave nëpër rrugë

0

Drejtorati për ndërtim nga dita e sotme ka filluar me sanimin e gropave nëpër rrugë të cilat janë shkaktuar nga ngricat dhe të reshurat atmosferike, të cilat ndikojnë në qarkullimin e rregullt të komunikacionit.

C030E0B27D1D3853260AEC881D75C16B

Sipas drejtorit të drejtoratit për ndërtim Agim Jalitit, një problem i tillë do të zgjidhet së shpejti pasi që nga dita e sotme kanë filluar punimet nga ana e punëtorëve të kompanisë së kontraktuar për sanimin e gropave, Haliti gjithashtu u zotua se menjëherë pas përfundimit të rrugëve në mbrendësi të qytetit këto punime do të vazhdojnë edhe nëpër fshatrat e komunës aty ky më së shumti nevoitet intervenimi. Sipas Halitit, deri tek dëmtimi i rrugëve në vendin tonë ka ardh si pasoj e reshjeve të borës dhe ngricave të mëdha andaj ai lut qytetarët gjegjësisht ngasësit e automjeteve që të jenë të durueshëm këto ditë deri sa të përfundojnë punimet e nisura./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »