Dashi me katër brirë është “pushtuar nga djalli”

0

Dashi me katër brirë është “pushtuar nga djalli”

Pronarët e fermës janë befasuar kur një dashi kanë filluar t’i rriten katër brirë, ndërsa gjërat më të çuditshme kanë filluar të ndodhin më vonë.

Një nga punonjësit e fermës ka thënë se ka parë ujin në enën që pinte dashi, të fillojë të vlojë, ndërsa ishte vendosur në një vend të ftohtë.

Dashi i quajtur Devlin është shumë agresiv dhe sulmon punonjësit e fermës si dhe të gjithë vizitorët.

Në fermën që gjendet në Warks të Britanisë së Madhe, dashi 18 muajsh ka shkatërruar të gjithë kungujt që gjendet aty, transmeton Telegrafi.

“Punonjësit janë të frikësuar nga Davlini dhe duhet të shkojnë nga dy vetë që të ushqejnë kafshët, nga frika se ai do t’i sulmoi”, ka thënë një punëtor në fermë. “Ne kemi kërkuar nga disa falltarë, që të na tregojnë nëse ky dash është i pushtuar nga djalli”.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »