Dafina Zeqiri, emri që solli ‘tërmet’ në skenën muzikore shqipe (Foto)
09:56 | 04 Shkurt 2015

Dafina Zeqiri është këngëtarja shqiptare e cila që me debutimin e parë në skenë, përpos që ka sjellë risi në tregun muzikor shqiptar, ka arritur që të marrë zemrat e shumë njerëzve. dafi ballinAjo për gjithë këto vite, ka sjellur art tek ne përmes projekteve muzikore që janë shëndrruar në hite si dhe përmes realizmit të videoklipeve të cilat gjithmonë kanë qenë të veçanta. Se është e dashur për publikun, këtë gjë më së miri e dëshmojnë edhe numri i klikimeve në kanalin Youtube dhe prezenca e shumë njerëzve kur ajo mban mbrëmje të ndryshme muzikore. Së fundmi, Dafina është Tiranë, duke realizuar klipin e këngës ‘Shumë qef’ klip ky që do lansohet shpejt. Ndër të tjera, këngëtarja po synon edhe tregun muzikor botërorë, duke u bërë pjesë e labelit amerikan ‘Nusens’ dhe së shpejti do të bëhet një nga shqiptaret më të njohura në botë, pasi që posedon armën më të fortë e që është talenti i saj i jashtëzakonshëm. Përpos këngës, Dafina shpeshherë ka sjellur edhe trendet me të reja në veshje dhe stil të flokëve,ku shumica e femrave dhe këngëtareve janë inspiruar nga ajo. /Indeksonline/ dafi 1 dafi2 dafi3 dafi4
Françeska Jaçe