City e ka në listë edhe Rodgersin
09:57 | 04 Mars 2015

Manchester City pritet të këtë ndryshime në shtabin teknik në fund të kampionatit, dhe mediat angleze kanë bërë një listë të trajnerëve për të cilët po mendojnë drejtuesit Cityt për pasardhës të Manuel Pellegrinit.

city-e-ka-n-euml-list-euml-edhe-rodgersin_hdPas Pep Guardiolas, Diego Simeones dhe Carlo Ancelottit, në këtë listë figuron edhe emri i trajnerit aktual të Liverpoolit, Brendan Rodgers. Sipas mediave, drejtuesit e Manchester Cityt po kërkojnë një trajner më një filozofi të re siç është ajo e trajnerit Rodgers. Angazhimi i Brendan Rodgers do të ishte më i lehtë nëse “Reds” do të përfundonin jashtë top katërshes në Premier Ligë. /Telegrafi/
Françeska Jaçe