Cilat rroga do të rritën nga 1 janari 2018?

0

Të punësuarit në sektorin publik mund të presin që nga 1 janari i vitit 2018 rrogat ti rriten mesatarisht për rreth 5%, njoftojnë mediet serbe.

Siç mësohet, rrogat pritet të rriten në ushtri, polici, shëndetësi dhe arsim për 6-7%, të punësuarit në institutet për mbrojtje sociale, kulturë dhe gjyqësi për 3% ndërsa pensionerët do të marin ndihmë prej 6000 dinarëve.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »