Çfarë s’bëjnë për të kaluar kufirin (Foto)

0

Policët spanjollë kanë arrestuar një shofer maroken pasi zbuluan një 12-vjeçar afrikan të fshehur në pjesën e përparme të interierit të veturës së tij.

I riu mendohet të jetë nga Guinea, ishte fshehur në pjesën e përparme të veturës, mes telave dhe pajisjeve, dhe u zbulua nga rrahjet e zemrës, pas përdorimit të një detektori special.

Një oficer tha se djaloshi ishte në një hapësirë aq të vogël mes motorit dhe ulëses së pasagjerit në mjetin BMV X5.

Kur u nxor 12-vjeçari ishte i çorientuar dhe kishte probleme me frymëmarrjen, ai ishte mpirë për shkak të pozicionit që i duhej të mbante, dhe iu dha ndihmë mjekësore në vend.

Ngjarja ka ndodhur në pikën kufitare mes Marokut dhe enklavës afrikano-veriore spanjolle të Melillas, në Beni Enzar.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »