Çfarë lufte mes qenit dhe ujkut në Dragash (Foto)

0

Që qeni Pastori ilir i njohuër në popull Qeni i Sharrit është agresiv këtë e dëshmojn edhe fotografit e shkrepura në fshatin Brod të Sharrit komuna e Dragashit, për agresivitetin e Pastorëve Ilir kishte folur edhe mjeku botror që klasifikon dhe zgjidh kontestet pronsore të prejardhëjës së qenëve.

Qeni dhe Ujku 4
Qeni ia ka dalë ta mbyt një ujk që i ishte afruar fshatit Brod të Sharrit- Dragash.
Në rrjetet sociale tashmë kanë dalë edhe foto të këtij dueli të përgjakshëm.

Qeni dhe Ujku 3 Qeni dhe Ujku 2 Qeni dhe Ujku 1

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »