Cana ka një mesazh për të gjithë ata që urrejnë muslimanët e Kombëtares

0

Lorik Cana u ka dalë në mbrojtje bashkëlojtarëve të tij që janë musliman, duke thënë se kritika ndaj tyre është shumë e padrejtë dhe se një gjë e tillë nuk duhet të ndodh kurrë më.

Lorik Cana

Muslimanët e Shqipërisë, po kritikohet mjaft shumë nga disa tifozë shqiptarë. Sidoqoftë, këtë gjë e mbron Lorik Cana, duke thënë se kritika ndaj tyre nuk është e drejtë.

“Nuk guxojmë të heshtim ndaj kësaj fatkeqësie, nipave të xhaxhit Enver ju pengon nëse shokët e mi falënderojnë Zotin. Po të ishin ende në pushtet do ta luftonin!

“Islamofobia është e lidhur ngushtë me anti-shqiptarinë. Kjo del në shesh pas shfaqjes së mllefit dhe urrejtjes qoftë edhe atëherë kur kombëtarja korrë suksee. Islamofobët janë edhe antishqiptarë. Ata urrejnë edhe kombëtaren edhe suksesin e koombëtares vetëm për shkak të lojtarëve besimtar të saj”.

“Në asnjë vend të Evropës që kam lozur nuk ndalohen sixhadeja as kryqi pasi që shënohet goli, por ju pengon vetëm këtyre që dëshirojnë të na përqajn kombin”, thaCana.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »