Çaji magjik që shëron mbi 50 sëmundje
14:51 | 07 Nentor 2017

Me këtë çaj magjik, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore.

Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmojë në trajtimin e çmendurisë e madje edhe kancerit, e shumë sëmundje të tjera. Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime. Çaji ka prejardhjen nga India. Përbërësit: ½ e lugës së gjellës xhenxhefil ½ e lugës së gjellës kanellë 1/6 e lugës së gjellës shafran të Indisë ½ e filxhanit të çajit qumësht pak mjaltë. Përgatitja: Përzijini të gjithë përbërësit së bashku dhe shtojini ½ e një litri ujë të vluar. Qumështi i nxehtë gjithashtu duhet t’i hidhet në fund. Menjëherë pas përgatitjes duhet ta konsumoni pijen, të tërën përnjëherë.

Vildane Zeneli