Burri më i pasur në Rusi, mund të mbetet pa shtatë miliardë dollarë në “divorcin më të madh në histori”
10:02 | 09 Qershor 2015

Mediat ruse e kanë quajtur “divorci i dekadës”, i cili nëse përfundon siç është parashikuar, ky mund të jetë divorci më i shtrenjtë, që ka ndodhur ndonjëherë.

burri-m-euml-i-pasur-n-euml-rusi-mund-t-euml-humbas-rreth-12-miliard-euml-euro-n-euml-ldquo-divorcin-m-euml-t-euml-madh-n-euml-histori-rdquo_hd Vladimir Potanin dhe Natalia, pa i bërë publike detajet, janë ndarë pas tridhjetë vitesh martese. Manjati i nikelit - që për disa vite ka shërbyer si ministër në qeverinë ruse - ia ka ofruar gruas së tij një marrëveshje që përfshin 250 mijë dollarë në muaj, transmeton Telegrafi. Natalia e ka refuzuar ofertën, duke pretenduar se i takon një pjesë e mirë e pasurisë, aty te gjysma e shumës që arrin deri në 15 miliardë dollarë. /Telegrafi/
Aurela Hoxha