Bujanocin sot e vizitoj Ambasadori i SHBA-së E.T. Kyle Scoot (Foto)

0

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, E.T. Kyle Scott, qëndroi për drekë pune në Bujanoc.

Temë e takimit, gjatë vizitës së tij të parë Bujanocit, ishte rëndësia e integrimit të shqiptarëve në institucione shtetërore, çështja e teksteve shkollore dhe nostrifikimit të diplomave.

Me Ambasadorin Scott u diskutua edhe për situatën politike në Luginë të Preshevës dhe rëndësinë e zgjidhjes së të gjitha çështjeve në rrugën institucionale.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten miq tanë në rrugëtimin tonë të përbashkët drejt integrimit evropian.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »