Bujanoci dhe Presheva në 10 komunat në Serbi ku po ndërtohet më së shumti

0

Nga gjithësejt 154 komuna në Serbi, Bujanoci dhe Presheva janë në grupin e 10 të parave ku po ndërtohet më së shumti, njofton RTV Spekteri.

Statistikat zyrtare të fundit që i publikoi një komision i posaçëm i cili vepron në kuadër të Fakultetit të Ndërtimtarisë në Beograd, del se komuna e Bujanocit dhe Preshevës radhiten në mesin e 10 të parave nga gjithësejt 154 me intenzitet më të lart ndërtimi të shtëpiave Private, Ndërtesave për banim kolektiv dhe Objekteve Afariste.

Është ky një informacion që ja kanë zili shumë komuna të këtij shteti ku nuk ndërtohet për 10 vite aq sa në Bujanoc dhe Preshevë ndërtohet vetëm mbrenda një viti !/BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »