Bujanoc: Nga një aksident trafiku, një person me biçiklet pëson lëndime të rënda trupore

0
Foto: ilustrim

Foto: ilustrim

Në një aksident trafiku që ka ndodhë në rrugën “Karagjorgje Petroviq” në Bujanoc një veturë e tipit “Opel Vectra” rëndë ka lënduar 22 vjeçar me bicikletë.

Tek i riu që po voziste bicikletë në qendër të Bujanocit e ka goditur vetura me shoferin 25 vjeçar nga komuna e Bujanoci.
Pas dhënies së ndihmës së parë në ambulancën e qytetit dhe në klinikën e Nishit, biciklisti i lënduar është kthyer në spitalin e Vranjës ku edhe po qëndron për shërim.

Siç njofton policia e Vranjës, kundër shoferit të veturë do të ngritet vepër penale për shkak të veprës së rënëd të kryer në komunikacion.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »