Bujanoc: Me dy raste të fruthit, nuk shpallet epidemia

0

Me rastin e publikimit të lajmit se në Bujanoc është shpallë epidemi fruthit, është deklaruar edhe drejtoresha e shtëpisë së shëndetit në Bujanoc.

“Në Bujanoc nuk është shpallë epidemi e fruthit, siç kanë publikuar disa media duke u thirë në institutin për shëndet publik” ka thënë drejtoresha e shtëpisë së shëndetit në Bujanoc dr Lela Jovanoviq.

“Në territorin e komunës së Bujanocit janë shenuar dy raste të fruthit, dhe kjo nuk është arsye që të shpallet epidemia” ka shtuar dr Jovanoviq.

dr Jovanoviq ka thënë se tek rasti i dytë, tek një vajzë është paraqitur formë më e lehtë e sëmundjes, pasi nuk ka qenë e vaksionuar.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »