Bujanoc: Kryeministri Vuçiq më mir shijon fasulën se sa të njihet me brengat dhe hallet e qytetarëve

0

Kryeministri i Sërbisë Aleksandër Vuçiq me një pjesë të kabinetit qeveritarë gjatë vizitës së tij në komunën e Bujanocit, nuk e ka parë të udhës që të takohet me kryetarin e kësaj komune Nagip Arifi, kështu duke preferuar që ta shijojë fasulën në Kryqin e Kuq në Bujanoc dhe jo të njihet nga dora e parë për problemet me të cilët ballafaqohen banorët e kësaj komune.

1

Vuçiq gjatë vizitës në Kryqin e Kuq, dhe pasi shijoi fasulën, ka premtuar se kuzhina popullore do të vazhdojë të funksionojë edhe në të ardhmën dhe se qeveria e Sërbisë do të nagzhohet në këtë drejtim. 3Sekretari i Kryqit të Kuq Bratisllav Llazareviç e ka njoftuar kryeministrin me funskionimin e kuzhinës popullore dhe buxhetin që ka kjo kuzhinë. 2Në hyrje të Kryqit të Kuq kryeministri Vuçiq është pritur me flamuj të partisë së tij nga simpatizantët e Partis Përparimtare Serbe në Bujanoc./BujanciNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »