Bujanoc, huliganët serbë sulmojn dy të rinjë shqiptar

0

Sot në orët e pasditës në parkun e qytetit rreth pesmbëdhjetë huligan serbë kan sulmuar dy të rinjë shqiptarë duke i shkaktuar lëndime trupore, e gjithë kjo si pasoj e hakmarrjes së ndeshjes Sërbi – Shqipëri.

Foto ilustrim

Foto ilustrim

Siq ka mësuar BujanociNet dy të rinjtë shqiptarë ishin duke ecur rrugës kur papritmas rreth 15 huliganë serbë i kan hudhur në sy spraj lotsjellës duke ia humbur vetëdijen dhe më pas i kan sulmuar me sende të rënda duke i shkaktuar edhe lëndime në fytyr dhe trup si dhe dhimbje në sytë nga spraj lotsjellës, kjo dëshmon se dhuna fizike nga Beogradi tash ka kaluar edhe në Bujanoc./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com