Bujanoc; është plagosur rëndë një fëmijë në një aksident trafiku
12:48 | 21 Korrik 2018

Foto: Juzna Srbija

Një fëmijë i lindur në vitin 2007 nga Bujanoci u plagos rëndë në një aksident trafiku që ndodhi dje në rrugën Karagjorgje Petroviç në qytetin e Bujanocit.

 

Një automjet i drejtuar nga një shofer i lindur në vitin 1986, ka goditur një fëmija i lindur në vitin 2007, thuhet në raportin e Policis lokale.

Menjëherë në vendin e ngjarjes ka dalur Policia dhe Ndihma e shpejt, ku ju është dhënë ndihma e parë për fëmijës në Qendrën e Shtëpis Shëndetësore të Bujanocit, nga ku më pasë u transferua në Qendrën Klinike Nish, për trajtime të mëtutjeshme./BujanociNet/

 

Vildane Zeneli