Brukseli në flakë (Foto/Video)

0

Brukseli në flakë (Foto/Video)

Rrugëve të Brukselit ka shpërthyer sot dhuna gjatë marshimit kundër masave shtrënguese të BE-së.

Më shumë se 100 mijë njerëz kanë dalë për të protestuar, përderisa Policisë iu dashtë të përdor ujin dhe gazin lotsjellës duke tentuar që të sjellin situatën nën kontroll.

Përleshja shpërtheu në kryeqytetin belg, pas përfundimit të një marshimi paqësor, të organizuar nga sindikatat dhe politikanët e krahut të majtë, raporton Mail Online.

Protesta është nisur kundër planeve për të shtyrë moshën e pensionit, përfitimet e sigurimeve shoqërore dhe anulimit të ngritjes se pagave në sektorin publik.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »