Breznica organizon takimet e vendlindjes (Foto)

0

Nën organizimin e Bashkësis Lokale të fshatit Breznic, në këtë vendbanim të dielën janë mbajtur takimet e vendlindjes për ti rrespektuar mërgimtarët që jetojnë dhe veprojnë në botën perëndimore, të cilët gjenden për pushime në vendlindje.

takimet 4

Breznicasit këtë manifestim për nder të mërgimtarëve tashmë e kanë bërë tradicionl, dhe çdo vit organizojnë program kulturoro artistik, e veçmas nuk mungojnë daullet si simbol i kombit shqiptarë. Mërgimtarët e Breznicës çdo herë kanë treguar interesimin dhe përkushtimin e tyre në përkrahje të bashkëvendasve të tyre në mënyra të ndryshme, duke krijuar edhe fondin e vaçant i cili ka për qëllim për ti dalë në ndihmë familjëve më kushte të vështira finansiare. Vlenë të theksohet se Breznicasit kanë treguar edhe më herët se janë organizatorë të mirëfillt të cilët dijn dhe munden të organizojnë jo vetëm manifestime të tilla por edhe aktivitete humanitare, të cilat në bashkëpunim me mërgatën në këtë vendbanim kanë qenë të shumta./BujanociNet/

takimet 2 takimet 3 takimet 5 takimet 1

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »