Breshka që “refuzon” të largohet nga Shqipëria

0

Pasi iu dha ndihma mjekësore nga mjeku veteriner dhe u lëshua në det, ajo u kthye përsëri në pikën ku u lëshua. Ekspertët dyshojnë se breshka ka humbur orientimin pasi është e sëmurë. Për këtë arsye janë thërritur mjekë veterinerë të huaj, të specializuar për breshkat detare, transmseton top channel.

Breshka e llojit Kareta Kareta ka gjatësi 69 cm, gjerësi 64 cm, peshë 45 kg dhe është femër.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »