Brenda shtëpisë së rindërtuar të Profetit Muhamed (Video)

0

Shtepia

Nuk ka dokument vizual të kohës, por bazuar në rrëfime që kanë ardhur deri në kohën tonë, është ndërtuar edhe modeli i shtëpisë në të cilën ka jetuar Profeti Muhamed.

Në video shihet shtëpia e lyer me gëlqere, një shtrat prej druri, një shtrojë nga lëkura dhe gjësende të tjera që ka mundur t’i përdorë Muhamedi gjatë kohës kur ka jetuar, transmeton lajmi.net

Muhamedi u lind në Mekë, në vitin 571, ndërsa vdiq në moshën 63 vjeçare më të vitit 632.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »