Borussia M’gladbach – Barcelona, në stadium shfaqet flamuri i Shqipërisë së madhe (Foto)

0

bigalbania

Në ndeshjen mes Borussia M’gladbachut dhe Barcelonës është shfaqur flamuri i Shqipërisë së madhe.

Flamuri i Shqipërisë së madhe, me mbishkrimin “Autokton”, është shfaqur në sektorin e tifozëve të Barcelonës gjatë ndeshjes ndaj Borussia M’gladbachut, e cila u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ky flamur për herë të parë ishte shfaqur në stadiumin e Partizanit të Beogradit, në tetor të vitit 2014 nga Ballist Morina, në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë.

Pikërisht ky flamur kishte bërë që takimi të ndërpritet, pasi i çmendi serbët, shkruan Express.

bigalbania1 big-albania3

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »