Bombë nga Spanja: “Ish lojtari i Realit shumë pranë kalimin në Barcelonë” (Foto)
14:19 | 17 Gusht 2017

Di Maria është shumë afër transferimit në “Camp Nou”.

Radio Marca është duke raportuar se ish ylli i Real Madridit, Angel Di Maria, gjithmonë ka qenë zgjedhja e parë e Barcelonës në sulm dhe se argjentinasi është shumë afër kalimit në Barcelonë sa që mund të zyrtarizohet para Coutinhos dhe Dembeles. Ky lajm bombë vjen menjëherë pas humbjes së Barcelonës nga Real Madridi në Superkupën e Spanjës, ku “Los Blancos” ishin dukshëm më të mirë, duke triumfuar me rezultat të përgjithshëm 5:1. Largimi i Neymar nga “Camp Nou” ka tollovitur Barcelonën që po kërkon me çdo kusht të përforcohet për t’u rikthyer dhe luftuar për gjithë titujt e mundshëm në sezonin që sapo ka nis.

Kristin Prengaj