“Bomba” e ditës: Neymar ka marrëveshje me Real Madridin
15:29 | 17 Maj 2018
Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me gjigantin spanjoll,Real Madridin.

Sipas mediumit britanik ARA, Neymar ka pasur një marrëveshje me Realin për më shumë se një muaj.

Kushtet u pajtuan gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve me PSG-në në fillim të këtij sezoni.

Reali tani duhet të bindë presidentin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, për të shitur yllin e tij brazilian, pasi ai deklaroi këtë javë se ai ishte i sigurt se Neymar do të qëndronte me 2000 për qind.

Megjithatë, burimet e mediave franceze thonë se Al-Khelaifi gjithashtu ka një ide se çfarë do të pranonte për të shitur sulmuesin e tij.

Presidenti sheik i skuadrës nga Parc des Princes do të kërkonte më së paku 370 milionë euro për të lënë të lirë lojtarin.

Kjo do t’i jepte parisienëve një fitim prej rreth 150 milionë eurosh pasi PSG i pagoi 222 milionë euro Barcelonës për Neymarin në muajin gusht.

Nga ana e tij, presidenti i Realit, Florentino Perez, është i gatshëm të paguajë atë që duhet vetëm dhe vetëm për të arritur nënshkrimin e Neymarit këtë verë.

Kejvina Kthella
S