Bogdani kërcënon kundërshtaret e Shqipërisë

0

albania

Erion Bogdani, ndihmës i Gianni De Biasit, u ka bërë me kundërshtarëve në kualifikimet për Botërorin ‘Rusia 2018’ se nuk do ta kenë aspak të lehtë ndaj Shqipërisë.

Ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Erjon Bogdani, tani ndihmësi i Gianni de Biasit, pjesën më të mardhe të karrierës e ka kaluar në futbollin italian. Ai ka luajtur për skuadrat si: Chievo, Livornoi, Siena, Salernitana, Verona, Reggina dhe Cesena, shkruan Express.

Golashënuesi më i mirë i Kombëtares ndeshjen me Italinë, e cila do të luhet në mars të vitit të ardhshëm, në kuadër të Botërorin ‘Rusia 2019’, e vlerëson si të vështirë. Por, ai mendon se kuqezinjtë mund t’i shkaktojnë telashe çdo kundërshtari.

“Me Italinë do të jetë një sfidë shumë e vështirë për të dy kombëtaret. Nuk ka më ndeshje të lehta. Shqipëria po rritet në çdo ndeshje dhe kush luan për kombëtaren tonë nuk kursehet. Jemi një grup i mirë dhe mund t’i shkaktojmë telashe çdokujt”, ka deklaruar Bogdani për Panorama Sport.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »