BlackBerry zyrtarizohet sot
14:12 | 09 Mars 2017

BlackBerry më 9 mars zyrtarizon tregun.

Edhe pse pajisja në fillim ka pasur për qëllim tregun indonezian, bëhet e ditur nga BlackBerry Aurora se kjo ende nuk është zyrtarizuar. Kompania ka njoftuar se do të ndryshojë më 9 mars, shkruan rtv21.tv. Ndryshe, BlackBerry Aurora do të jetë në tre variacione ngjyra të ndryshme, duke përfshirë gold, argjend, dhe zi dhe do të shfaqë një procesor ‘Snapdragon 425’, Android të dyfishtë-SIM, lojëra elektronike, kamera 13MP kamera dhe vjen me 4GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme. Përveç kësaj, BlackBerry ka ngritur oferta të veçanta përmes pikave të shitjes.
Aurela Hoxha