Bisedimet mes shqiptarëve të Luginës dhe Beogradit pritet të fillojnë në muajin tetor

0

Bisedimet me përfaqësuesit shqiptarë rreth planit shtatë pikësh do të vazhdojnë në muajin tetor, ka thënë Zoran Stankoviq, kryetar i Trupit Koordinues për komunat Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë.

Ai gjatë qëndrimit të tij në komunën e Bujanocit tha se prêt që në këtë bisedime do të zgjidhej disa problem që ekzistojë, shkruan bujanovacke.

“Ky planë përveç tjerash përfshinë integrimin e shqiptarëve në institucionet shtetërore dhe përmirësimin ekonomik”, theksoi Stankoviq.

Përfaqësuesit politik shqiptarë në Luginë të Preshevës në qershor të vitit 2013kanë dorëzuar qeverisë në Beograd planin shtatë pikësh  për përmirësimin e pozitës në këtë rajon.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »