Bilaçi me PD-në

0

Në prani të shum simpatizantëve, Partia Demokratike në krye me Dr.Nagi Arifin sot në fshatin Bilaç të Bujanocit shpalosi programin për udhëheqjen në mandatin e ardhshëm katërvjeçarë, program i cili është përpiluar nga ekspertë të fushave të ndryshme siç janë, arsimi, kultura, informimi dhe përdorimi i simbolit kombëtarë.

1

Programi i PD-së dhe partnerit të koalicionit BDL është vlerësuar si programi më profesional dhe i vetmi i cili do ta përmirësojë gjendjen në katër fushat e lartpërmendura, të cilat edhe pas katër viteve funksionimi të KNSH-së mbetën të shkruara vetëm në letër ndërkaq buxheti miliona dinarë u avullua sikur të mos kishte ekzistuar kurrë, kështu u tha gjtë këtij tubimi. 2Pjesmarrja e shumtë e banorëve të këtij vendbanim tregonë edhe njëhreë se PD është subjekti i cili mundet dhe din më së miri që ta udhëheqë jo vetëm pushtetin lokal por edhe Këshillin Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës. 3Nuk e kemi nisur këtë rrugëtim që ta lëmë popullatën në baltë, 26 tetori nuk do të jetë dit zgjedhje por ditë feste për PD-në, sepse pjesmarrja juaj po tregonë qartë se besimin që na dhatë më 6 maj të vitit 2012, jo që nuk ka humbur por çdo ditë e më shumë është rritur, dhe kjo na bënë që të jemi fitues në çdo garë, sikurse do të jemi edhe më 26 tetor, u tha gjatë tubimit parazgjedhorë në fshatin Bilaç./BujanociNet/ 4 DSCN5979 DSCN5980 DSCN5981 DSCN5992 DSCN5995

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »