Beogradi përgjysmon numrin e anëtarëve të KNSH-së

0

Deputeti i Kuvendit të Serbisë Shaip Kamberi ka deklaruar sot se ai dhe Riza Halimi kanë kërkuar bisedime urgjente me autoritete të Beogradit për shkak të zvogëlimit ë numrit të anëtarëve nga Këshilli Kombëtar Shqiptar nga 29 në 15.

Objekti i KKSH-seKamberi në një deklaratë për FoNet, transmeton Koha.net ka vlerësuar se zvogëlimi është i papranueshëm , ndërsa pushteti në Beograd ka “sqaruar numri është caktuar në bazë të regjistrimit ë popullsisë” të cilin shqiptarët në Luginë e kanë bojkotuar.

Edhe liderë të tjerë të partive politike shqiptare në Luginë të Preshevës janë deklaruar kundër këtij vendim të Beogradit.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »