Beograd: Presidenti Erdogan, nesër në “Forumin e Bizesit”, i ftuar edhe kryetari Shaip Kamberi

0

Gjatë pasdites së sotme, presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, pritet të arrijë në Beograd nën shoqërimin e 100 biznesmenëve turq.

‘Karvanit’ të biznismenëve nga Turqia, pritet të i’u bashkangjiten edhe turqit që tashmë kanë investuar në Serbi, dhe me gjasë, do të merret për shëmbuj të suksesshëm në prezentimin e tyre.

Ndërsa, nesër (e martë), me fillim nga ora 12:00, do të zhvillohet “Forumi I Biznesit”; Serbi-Turqi, ku do të marrin pjesë qindra biznismenë të dyje shteteve, të cilat do të udhëhiqen nga presidentët e të dy vendve, Aleksandar Vuçiq dhe rexhep Taip Erdogan. Mirëpo, në ketë forum të karakterit ekonomik, është i ftuar edhe kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, i cili do të prezentoi nesër në “Hotel Hyatt” të Beogradit./Lugina-Lajm/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »