Benzema në Man Utd, De Gea në Real Madrid
10:02 | 12 Qershor 2015

Manchester United dhe Real Madrid janë në negociata për realizimin e një shkëmbimi mes portierit David de Gea dhe sulmuesit Karim Benzema, ka bërë të ditur e përditshmja britanike “Telegraph”. auto_Capture1434132741 De Gea kërkohet si pasardhës i Iker Casillasit në Santiago Bernabeu. Kurse, Benzema pëlqehet nga Louis van Gaal, për partner të Ëayne Rooneyt në sulmin e “Red Devils”.
Françeska Jaçe