Bëhet homazhe tek vendi i rënjes së Fatmir Ibishit, dëshmori i par i UÇPMB-së (Foto)

0

Nën organizimin e OVL-së së UÇPMB-së është bër homazhe tek vendi i rënjes së dëshmorit Fatmir Ibishi, në fshatin Konçul.

Homazhe 1

Organizata e veteranëve të luftës ashtu siç kishte dërguar ftesa për gjith qytetarët që të marrin pjes në homazhet pran vendit të rënjes së dëshmorit të UÇPMB-së Fatmir Ibishi, bëri homazhet të pranishëm ishin qytetarët, bashkluftëtar dhe liderë politik, dhe bashkësia lokale e fshatit Konçul.

Organizimi për homazhë vazhdoj me fjalimin e Kryetarit të OVL-së Sali Salihu, ku kërkoj që asnjëher mos të harrohen dëshmorët e UÇPMB-së dhe të përkujtohen për qdo përvjetor të rënjes.

Ndërsa edhe Jonuz Musliu, në fjalimin e ti foli për Fatmir Ibishi i cili ishte dëshmori i par i UÇPMB-së, ku nga rënja e Fatmir Ibishit filloj të shkruhet Historia e Luginës për një luftë të drejt të UÇPMB-së.

Shkolla fillore e fshatit Konçul, nderoj dëshmorin me pranin e saj duke recituar vargje të bukura kushtuar dëshmorit të kombit, Fatmir Ibishi./BujanociNet/

Homazhe 2 Homazhe 3 Homazhe 4 Homazhe 5

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »