Befasi! Ky është lojtari i ndeshjes Belgjikë-Japoni

0

FIFA ka zgjedhur futbollistin më të mirë të ndeshjes Belgjika – Japonia.Belgjika arriti të kualifikohej në çerekfinale të Kupës së Botës me përmbysje të rezultatit (nga 2:0 në 3:2), duke shënuar golin e fitores në sekondat e fundit.

Nacer Chadli ishte heroi i belgëve në këtë takim, me golin e shënuar në minutën e fundit shtesë. Por, lojtari i ndeshjes sipas FIFA-s ishte ylli i Chelseat dhe kapiteni i kombëtares belge, Eden Hazard.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »