Bebe Rexha, mes 100 artistëve më të mirë në SHBA

0

Revista “Billboard” ka publikuar listën e 100 artistëve të vitit 2016 dhe pjesë e saj është edhe këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha.

Ylli i hitit “No Broken Hearts” nga “Billboard” renditet në vendin e 92.

Kjo renditje është përcaktuar nga performanca e artistëve në top listat “Billboard Hot 100”, “Billboard 200” dhe “Social 50”, përcjell Shqip.

Top 10 artistët e vitit janë:

1. Adele
2. Justin Bieber
3. Drake
4. Beyonce
5. Twenty One Pilots
6. Rihanna
7. Ariana Grande
8. The Weeknd
9. Coldplay
10. Shawn Mendes

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com