BDI: Tradhëti, krim, pabesi, injorancë, dyftyrësi…

0

Epitetet që vendosa në titull janë të paktë por të përgjithshëm. Pas bombës së sotme që dëgjuam lirisht mund tua vendosim cdo epitet dhe përsëri nuk do të gabojmë.

Hadi Osmani

Hadi Osmani

Tradhëtinë e pamë me veshët tanë aty ku dëgjuam Musa Xhaferin se si e pranontë se është më shka se shkau dhe Fatmir Besimin se si fshehurazi ishte takuar me Daçiçin. Tradhëti por edhe dyftyrësi është edhe maqedonishtja e Ali Ahmetit, kryekomandantit të rrejshëm i cili para kamerave shtiret patriot ndërsa me Gruevskin flet rjedhëshëm dhe me shumë ëndje maqedonisht. Injoranca shihej gjithandej, si aty ku e pranojnë se se kuptojnë fjalën eshallon ashtu edhe te ndarja e ministrive. Injorantët Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi nuk ja dijnë vlerën ministrisë së arsimit dhe i ofendojnë shkollat ndërsa shajnë ministrinë e punës dhe politikës sociale. Ata i dëgjuam gjithashtu se sa të pabesw janë. Zëdhënësit të partisë së tyre Bujar Osmanit i bënin kurthe dhe presione ashtu si edhe bashkëpartiakëve të tjerë. Ata nuk kanë besë ndërmjet veti. BDI tanimë është thjeshtë një grupacion kriminel i cili jo vetëm që mer rekete e ryshfete por edhe dëgjuam se si shkatëron e plackit edhe afaristë duke dhënë urdhër “futja” edhe vetë kryetari i partisë Ali Ahmeti. Shqiptar zgjohuni dhe mendoni mirë. A është kjo partia që doni ju të ju përfaqësojë? Shqiptar a jeni edhe ju “ma shka se shkau” sikur udhëheqësit e kësaj partie?

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »