BDI sot del nga Qeveria?
10:01 | 13 Maj 2015

Burime jozyrtare të portalit “tetova1” bëjnë të ditur se sot (e mërkurë) edhe zyrtarisht BDI do të dalë nga Qeveria e Maqedonisë dhe me këtë Qeveria Gruevski i ka ditët e numëruara. BDI Vetë fakti që deri më tani asnjë ministër i BDI-së nuk ka dhënë dorëheqje, lë të nënkuptohet se partia e Ali Ahmetit po përgatitet që të lëshojë Qeverinë Gruevski.
Françeska Jaçe